wtorek, 28 marca 2017

NATURALNE PIĘKNO

W ostatnim poście pisałam o tym jak łatwo oceniamy ludzi po wyglądzie, nie patrząc na ich wewnętrzne piękno. Dzisiaj natomiast skupimy się na tej zewnętrznej stronie. Nie będzie to post przeczący ostatniemu. To by nie miało przecież najmniejszego sensu. Chodzi o to by zaakceptować to jak wyglądamy. Zaakceptować siebie.

Każdy z Nas różni się czymś od drugiej osoby. Ma inny kolor lub strukturę włosów, inną karnację, inny typ urody. Te wszystkie różnice nie są złe. Wręcz przeciwnie. Pokazują jacy jesteśmy wyjątkowi.

W dzisiejszych czasach trudno jest siebie zaakceptować skoro wciąż dążymy do ideałów narzuconych przez media. Chcemy wyglądać jak Kylie Jenner czy też mieć figurę jak Kim Kardashian. Zapominamy jednak o tym, że nie są one odpowiednimi przykładami na idealną kobietę. Mnóstwo operacji plastycznych czy też tona makijażu. Nie twierdzę, że upiększanie siebie jest złe. Ale zastanawialiście się może kiedyś: "Czy jest to Wam tak naprawdę potrzebne?"
"Wszystkie rodzimy się takie piękne. Największą tragedią jest przekonanie, że to nieprawda."

Tak jak już wspomniałam wyżej dążymy do ideałów narzuconych przez media. Chcemy wyglądać tak jak inni. Staramy się wpasować. Wmawiamy sobie, że my nie możemy wyglądać pięknie skoro oni są sławni przez swój wygląd. Zapominamy, że Matka Natura obdarzyła Nas naturalnie piękną urodą oraz że nikt ani nic nie może nam tego odebrać.

"Często akceptacja samych siebie sprawia nam największą trudność."

Kiedyś nie było takich problemów z zaakceptowaniem samego siebie. Teraz? Jest to największy wróg Nas wszystkich. Boimy się wyróżniać. Boimy się pokazać ludziom naszą prawdziwą twarz. Każdy z Nas ukrywa się pod maską, lecz nawet już nie swoją, a kogoś innego.
"To właśnie akceptacja własnego ciała, dodaje mu najwięcej wdzięku."

Czasem trudno jest Nam dobrać odpowiednie kolory, narysować prosto kreskę czy też pomalować idealnie powiekę. Ale czy jest to Nam tak naprawdę potrzebne? Nie lepiej choć raz docenić swoją naturalność? Akceptacja ciała oraz wyglądu powinna być dla Nas największym urokiem.

"Akceptacja źródłem spokoju."

Czy nie żyłoby Nam się lepiej, gdybyśmy nie robili wszystkiego cały czas pod górkę? Dlaczego wciąż sobie utrudniamy zamiast ułatwiać? Dzisiaj, w tym momencie, jest czas i miejsce na to, aby znaleźć w sobie wewnętrzny spokój i zaakceptować swoją Naturę
*Źródło zdjęć: Google Grafika*


Strona RABBLE przygotowała dla Was oczywiście niesamowite rabaty, których dawno na moim blogu nie było. Koniecznie zajrzyjcie, a kto wie, może znajdziecie coś dla siebie! :-)


Akceptujecie swoje naturalne piękno? Czy raczej staracie się je cały czas upiększać i nie potraficie wyjść bez makijażu z domu?

66 komentarzy:

 1. Interesting post

  Your blog has been linked to a Blogs Showcase

  Chic Poradnik

  OdpowiedzUsuń
 2. ja odkąd zaczęłam akceptowac siebie czuje się dopiero o wiele lepiej, nie ma sie wedy tego najwiekszego ograniczenia i naprawde jest cudownie

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. po części się zgodzę, ale po części nie. Jeśli ktoś jest gruby to złego w tym, że schudnie (o ile chce oczywiście)? Skoro blond mi nie odpowiada, a lepiej czuję się rudym, to czemu tego nie zmienić? Uważam, że warto dążyć do szczęścia, najważniejsze, żeby dobrze się czuć samemu ze sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że każdy ma własną definicję ideału i nie powinniśmy żadnej podważać. ;) Musimy się nauczyć siebie zaakceptować, a jeśli nie potrafimy - to dążyć do tego, by zmienić to, co nam się nie podoba. :)

  Pozdrawiam. ;)
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja akceptuję siebe taką, jaka jestem. Kiedy byłam nastolatką oczywiście miałam z tym czasem problem. Czasem problemem dla mnie było to, co wg innych stanowiło mój atut. Dla dziewczyny często istotne jest to jak ją widzi płeć przeciwna i jeśli zauważa, że się podoba te kompleksy nieraz znikają. Tak było w moim przypadku. Uświadomiłam sobie, że inni postrzegają mnie zupełnie inaczej niż ja sama. Potem z wiekiem kiedy wygląd przestał mieć tak duże znaczenie i wiedziałam, że są rzeczy dużo ważniejsze, zaakceptowałam się w pełni. Wiem, że nie poszłabym na żadną operację plastyczną np. żeby się odmłodzić bo tego nie potrzebuję. Wolę być naturalna i żyć w zgodzie z naturą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę że to sprawa indywidualna ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie uważam się za piękną osobę ale nie lubię się malować. Akceptuję siebie taką jaką jestem. Dobrze mi tak i tylko od czasu do czasu nakładam makijaż :)
  Mój blog - Klik

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciężko jest zaakceptować siebie, zwłaszcza w tych czasach... Ja wciąż nad tym pracuję. :)

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Staram się akceptować siebie taką jaka jestem, ale czasami nie jest to łatwe. Maluję się, ale nie dlatego, że muszę, a dlatego, że bardzo to lubię :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Szerze mowiac ja z domu bez makijazu nie wychodze, ale jak jest weekend kiedy moge spedzic caly dzien w domu, w pizamie... wtedy nie mam mowy nawet o kropli makijazu! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny blog! Fajnie, że poruszyłaś ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Akceptacja siebie czasami jest bardzo ciężka zwłaszcza dla osób, które sporo przeżyły i doświadczyły w swoim życiu :/ Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com ♥

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystko powinno zachodzić w granicach rozsądku :)
  Są takie kompleksy, które możemy zmienić, inne natomiast powinniśmy zaakceptować.
  Akceptacja siebie jest podstawą, jeżeli chcemy szczęśliwie żyć.
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudowne <3

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/03/stylewepl-and-justfashionnow.html

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzisiejsze media kreują ideał kobiety sztucznej, wytapetowanej i głupiej . Ja jestem zdecydowanie za naturalnym pięknem ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Każdy ma coś ładnego, niestety znam dużo osób w moim wieku, które mają dużo kompleksów :/.
  http://modoemi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. akceptacja siebie jest bardzo ważna. Slepe podążanie za kimś nie jest dobre, nie tylko, że stajemy się kopią kogoś, ale też gubimy samych siebie :)

  vanillia96.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Wow! Wonderful photos and interesting post!
  Have a nice day!
  www.recklessdiary.ru

  OdpowiedzUsuń
 19. Teraz co druga dziewczyna chce wyglądać jak Kim Kardashian:)
  a szkoda bo naturalne piękno jest w cenie:)

  OdpowiedzUsuń
 20. ja lubię siebie:) czasem ponarzekam na to i owo ale to tak raczej z przekory:D

  OdpowiedzUsuń
 21. Upiększanie się jest złe i NIEPOTRZEBNE. Od lat nie stosuję żadnego makijażu, nawet paznokci nie maluję. Jest te taka moja wolność, brak zmartwień tą sferą. A włosy i cera naprawdę odżyły od kiedy nie katuję ich mnogą ilością chemii.
  Zbliżam się do trzydziestki, a moim zdaniem wyglądam lepiej niż dziesięć lat temu.
  Nie dość, że akceptuję siebie, to jeszcze kocham się wyróżniać. Dlaczego? Bo mam cichą nadzieję, że może kogoś zarażę niegonieniem za stadem. Np jestem kompletnie niemodna. I co się takiego stało, że wyróżniam się na ulicy, bo nie noszę tego samego co inne? Że nie upinam włosów, że nie farbuję ich na żadne olśniewające kolory? Ja nie mam z tym absolutnie żadnego problemu.
  Stawiam na naturę!

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja od kilkunastu lat walczę o to, żeby w pełni zaakceptować siebie. Jest to efekt tego, że we wczesnych latach życia byłam kozłem ofiarnym kilku osób, które doszczętnie zniszczyły moją samoocenę i przypłaciłam też za to zdrowiem. Ale wszystko jest do zrobienia! Trzeba tylko zrozumieć, że liczy się tylko to, co my o sobie myślimy!

  OdpowiedzUsuń
 23. To prawda, ludzi często zapominają o tym co jest w nich wyjątkowego i wzorują się na kimś innym, na sławnych osobach. Ale zdecydowanie lepiej być sobą niż kimś innym - bo to już pod to podchodzi.
  Co prawda wzięłam się za ten wpis konkursowy z rabble, ale bardziej skupiłam się na akceptacji siebie :)
  Powodzenia! ♥

  OdpowiedzUsuń
 24. Gdy zaakceptujemy siebie wszystko stanie się łatwe ;)
  aniolek4.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetny post!

  http://kingdom-of-mi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. Ważne jest by żyć w zgodzie ze sobą

  OdpowiedzUsuń
 27. Z czasem akceptacja siebie przychodzi łatwiej. Czym człowiek starszy tym łatwiej mu zaakceptować siebie

  OdpowiedzUsuń
 28. Po przeczytaniu książki "sekrety urody koreanek" jestem absolutnie zafascynowana pojęciem naturalnego piękna.
  mój blog

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja dopiero zaczynam akceptować mój wygląd, do tej pory miałam okropne kompleksy... No i wiadomo, nigdy wszystkich się nie pozbędę, ale może chociaż kilka zaakceptuję :) Naturalność to podstawa!

  OdpowiedzUsuń
 30. Your blog was shared on my blog The Blogs List and your link has been linked to My Blog List (MBL - top right).

  Best!
  Blogs Showcase

  OdpowiedzUsuń
 31. W dzisiejszych czasach coraz trudniej o akceptowanie siebie, codziennie dociera do nas tysiąc różnych informacji o kanonie piękna, idealnej sylwetce, urodzie. Zauważamy tylko swoje kompleksy, porównujemy się z modelkami na instagramie. Zapominamy, że one bez tony makijażu, czasami operacji plastycznych wyglądają tak samo jak my, a czasami nawet gorzej. Ważne jest, żeby docenić to co się ma, podkreślać swoją urodę, a nie próbować ją zmienić!

  the tales of life

  OdpowiedzUsuń
 32. Myślę, że jestem jego świadoma ;D

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Jakaś nowa moda chyba, bo to już dzisiaj czwarty post o tym samym, na który udało mi się trafić ;D

  OdpowiedzUsuń
 34. Ważne jest wspierające otoczenie. To ono w większości przypadków wmawia nam, że coś jest z nami nie tak. Czy przed pójściem do szkoły którakolwiek z nas miała kompleksy? Nie, dopiero tam się wszystko zaczeło... od ocen do wyglądu.

  Leyraa Blog

  OdpowiedzUsuń
 35. Gdy byłam nastolatką to zawsze się malowałam i nie mogłam wyjść z domu chociażby bez pomalowanych rzęs. Teraz już to nie jest dla mnie problem, wręcz przeciwnie, bez makijażu wygodniej :D Bardzo ładne zdjęcia, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 36. siebie trzeba lubić i akceptować:)

  OdpowiedzUsuń
 37. Gdyby tak się zastanowić to to ciągłe dążenie do ideału, upodabnianie się do innych, tego co kreują media jest przerażające. Niektóre rzeczy można, warto a nawet trzeba zmienić. Jeśli ktoś jest otyły to dla swojego zdrowia powinien schudnąć, jeśli komuś nie podoba się kolor swoich włosów to jak najbardziej może się przefarbować, jeśli w jakimś miejscu urósł guzek to nawet trzeba go usunąć. Ale czasem niektórzy przesadzają w drugą stronę: implanty pośladków, powiększanie biustu (przecież małe też jest piękne), botoksy, odsysanie tłuszczu (bo nie chce się schudnąć), katowanie siebie ćwiczeniami na siłowni tylko po to aby mieć kaloryfer na brzuchu bo jakaś laska z instagrama go ma (mimo iż tej formy sportu się nie lubi, nie sprawia to przyjemności i tylko męczy). Z czasem można się od tego dążenia do ideału uzależnić. Człowiek bez przerwy będzie doszukiwał się w sobie jakiś wad, będzie chciał zmieniać siebie, swój wyglad i to niejednokrotnie na siłę, wbrew naturze, temu jaki jest. Czy wtedy nie tracimy swojej osobowości? Nie stajemy się kimś innym? Zaakceptowanie siebie jest trudne ale nie jest niemożliwe, choć wymaga to czasu i naszej pracy. Jednak aby to osiągnąć wcześniej trzeba pokochać siebie - takim jakim się jest :)

  PS Bardzo fajny blog - będę zaglądać częściej :)
  Życzę miłej niedzieli :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Świetny wpis.Zgadzam się,że w dzisiejszych czasach wiele osób chce dążyć do lepszego wyglądu tylko i wyłącznie ze względu na znane osoby,a nie potrafią zaakceptować siebie.Też kiedyś miałam z tym duży problem,ale dokopałam się do zdjęć w sieci i nawet te sławy zazwyczaj nie wyglądają dobrze bez makijażu,a jak zobaczyłam jedną modelkę to prawie się przestraszyłam..Od tamtej pory zmieniłam swoje nastawienie i raczej nie mam problemu z wychodzeniem bez makijażu z domu i akceptuję swój wygląd :) Tak jak wspomniałaś,każdy jest inny i różni się od drugiego,ale to jest właśnie piękne ! :)

  OdpowiedzUsuń
 39. Obecnie nie mam problemu wyjść z domu bez makijażu, bo stan mojej cery się znacznie poprawił. Ale i tak lubię sobie zrobić makijaż. Nie jest to dla mnie przykry obowiązek lecz przyjemność. Ale staram się by ten makijaż podkreślał piękno mojej cery a nie całkowicie je zmieniał.

  OdpowiedzUsuń
 40. Nie miałam problemów z akceptowaniem siebie, taką jaką jestem. Są jednak osoby, co mają z tym problemy i źle się czują ze sobą. Jeśli jakaś zmiana ich uszczęśliwi, to niech robią to, ale bez przesady. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 41. Staram się akceptować siebie, lecz zawsze znajdzie się coś co nas przytłacza. Czasem wychodze bez make up;-)

  OdpowiedzUsuń
 42. Najważniejsze, to akceptować siebie ze wszystkimi niedoskonałościami. Oczywiście warto dbać o siebie i subtelnie podkreślać swoją urodę, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

  OdpowiedzUsuń
 43. Ja akceptowalam siebie dopóki nie zaszłam w ciążę i teraz mam z tym problem

  Zapraszam do siebie
  Www.motywujeszskarbie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 44. kiedys miałam ogromny problem z zaakceptowaniem siebie. Katowałam się różnymi dietami oraz ogromem ćwiczeń, żeby mieć zgrabną sylwetkę. Teraz trochę już sobie odpuściłam ale nadal to chyba gdzieś we mnie tkwi. Niezwykle inspirujący post :)

  OdpowiedzUsuń
 45. O, nie. Kim Kardashian jest plastikowa i ma tonę tapety, a Kylie Jenner też mnie nie zachwyca. Jeśli już któraś z Kardashianek mi się podoba, to Kendall, ale one przecież zarabiają na życie wyglądem.
  Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 46. O, nie. Kim Kardashian jest plastikowa i ma tonę tapety, a Kylie Jenner też mnie nie zachwyca. Jeśli już któraś z Kardashianek mi się podoba, to Kendall, ale one przecież zarabiają na życie wyglądem.
  Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 47. Myślę, że to nie tylko media sprawiają, że nie akceptujemy siebie, a także lustro czy ludzie wokół nas. Można nawet i bez Kylie Jenner czuć się źle w swoim ciele. Ja mam naprawdę ogromny problem z zaakceptowaniem siebie, ale walczę, by kiedyś stanąć przed lustrem i szczerze powiedzieć sobie, że wyglądam dobrze. Bardzo podoba mi się, że wplotłaś w post cytaty - uwielbiam je!

  OdpowiedzUsuń
 48. Z wiekiem chyba ta akceptacja łatwiej przychodzi, wygląd już nie jest taki ważny jak za czasów szkolnych gdzie wszyscy się oceniali i porównywali. Bez problemu wychodzę z domu bez malowania się ale przyznam że jak nałożę chociaż lekki makijaż czuję się jakoś bardziej zadbana :)

  OdpowiedzUsuń
 49. Ważne jest, żeby siebie akceptować (zwłaszcza te cechy, których nie można zmienić), ale można też zawsze coś ulepszyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 50. "Zbyt wielu ludzi przecenia to, kim nie jest i nie docenia tego, kim jest" - bardzo prawdziwy cytat. Szkoda, że czasem tak trudno po prostu się polubić, a nie dążyć do jakiegoś nierealnego ideału :)

  OdpowiedzUsuń
 51. 100% racji! Ludzie kreują sobie kogoś na ideał i dążą żeby wyglądać tak samo. Nie sztuką jest być piękną po wielu operacjach plastycznych i wyglądać tak samo jak polowa innych kobiet. Sztuka to pokazać swoją naturalność i urzekać nią i swoimi wyjątkowymi cechami :) Jak zawsze ciekawie ;)

  Pozdrawiam!
  https://odrobinapolotu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 52. Całkowicie zgadzam się z treścią posta, ale jedno zdanie mnie zaskoczyło - "Kiedyś nie było takich problemów z zaakceptowaniem samego siebie.". Oczywiście, że kiedyś były takowe problemy i to jeszcze większe niż dzisiaj. Kobiety wręcz prześcigały się w pomysłach na to, jak wyglądać chudziej, bladziej, doskonalej. Te wszystkie gorsety, turniury, krynoliny - sposoby na "laleczkowaty" wygląd.

  Ale co racja, to racja - liczy się bycie sobą i całkowita akceptacja swojego wyglądu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie twierdzę, że w ogóle kiedyś nie było problemów. Po prostu teraz jest to bardzo widoczne. Ludzie dążą do sztuczności. Nie ćwiczą, zeby poprawić sylwetkę, a poddają się operacją plastycznym. Niektórzy nie potrafiąc się zaakceptować - okaleczają się lub popełniają samobójstwo. Kiedyś az tak źle chyba nie było, ale mogę się mylic ;)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 53. Hello, nice blog... maybe you only need a translete gadget :))
  Would you like to follow each other?
  ♥ ♥ ♥ ♥ That's Amore Blog

  OdpowiedzUsuń
 54. Pięknie i bardzo dojrzale napisane :)

  OdpowiedzUsuń
 55. dobre ujęcie :) uwielbiam wiosnę, ten czas, w którym wszystko ponownie budzi się do życia :)

  OdpowiedzUsuń
 56. Jest duży problem z pełną akceptacja siebie w tych czasach jeśli nie masz pięknego brzuch czy idealnej cery a szkoda bo każdy jest inny i wyjątkowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 57. Bardzo fajny post, oczywiście masz rację :D Choć nieraz bywa ciężko. Ja akceptuję siebie coraz bardziej i jakoś od zeszłego roku stałam się bardziej pewna siebie.
  Co do upiększania np. operacji czy makijażu - uważam, że jeśli ma nam to pomóc jest to słuszne, jednakże nadmierne tapetowanie się i chęć wtopienia w tło to już jest smutne. Tak jak pisałaś, wszyscy jesteśmy wyjątkowi więc po co to zmieniać? ^^
  Pozdrawiam :)

  http://lucy--chan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 58. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 59. Zdecydowanie się z tobą zgadzam!Przykre, że w dzisiejszych czasach ludzie wstydzą się siebie i na siłę próbują być kimś innym, by przypodobać się społeczeństwu i zyskać akceptację. Szkoda, że zapominamy o naszym własnym pięknie i wyjątkowości.

  OdpowiedzUsuń
 60. Great post!

  I've started following you (# 281).

  Kiss

  http://aperfeicaoeummito.blogspot.pt/

  OdpowiedzUsuń
 61. Mam problemy z samoakceptacją i ten post bardzo mi pomógł :D
  wojciechowska-olaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

- Proszę, nie zostawiaj komentarzy przypominających SPAM, bo takich blogerów nie odwiedzam!
- Za każdy SZCZERY komentarz bardzo dziękuję!
- Nie musisz zostawiać linka, na pewno do Ciebie trafię!
- Jeśli spodoba Ci się mój blog - zaobserwuj!

~Każda obserwacja i komentarz motywuje mnie do dalszej pracy oraz sprawia niesamowitą radość! Dlatego poświęć mi te parę minutek :)~

Copyright © 2016 Adrasteja , Blogger