niedziela, 19 marca 2017

Człowieka poznaję przez słowa

Często słyszy się, że nie wolno oceniać ludzi tak jak "książki po okładce". Tak naprawdę nie wielu z Nas się tym zgadza. Nie ukrywajmy, lubimy ładne rzeczy. Jesteśmy niczym sroczki patrzące na świecidełka. "Wyobrażamy sobie, że dobro musi być piękne. A przecież może tkwić ono w szpetnej skorupie". 


"Piękno osoby poznawaj z zamkniętymi oczami. Wtedy zobaczysz jakie piękno tak naprawdę nosi w środku."

Ten cytat od razu do mnie trafił. Jest taki piękny i głęboki. Moim zdaniem, gdyby każdy człowiek patrzył na piękno z tej właściwej strony to nie trafialibyśmy na fałszywe osoby. Zresztą nie powinno robić się podziałów: ładny / brzydki. Czy te mniej atrakcyjne osoby są gorsze? W czym? One też zasługują na prawdziwą przyjaźń. Może się nawet okazać, że będą Nas rozumieć lepiej niż ktokolwiek inny.

"Piękny wygląd przyciąga wzrok, piękne serce przyciąga człowieka."

Tak jak pisałam na wstępie jesteśmy sroczkami. Skupiającymi się na wyglądzie. Ładnych rzeczach. Ale to nie oczy powinny Nam mówić kim jest dana osoba, lecz serce. To dzięki niemu możemy poznać jej prawdziwe wnętrze.
"Wygląd to tylko dodatek do barwnej osobowości."

Nikt jednak nie stwierdził, że piękne wnętrze oznacza brzydotę. Tak naprawdę wygląd może ubarwić naszą osobowość. Sprawić, że ludzie jeszcze bardziej będą Nas pożądać. 


"Nie patrz tylko na mój wygląd, ale spójrz w moje serce."

A tutaj taka mała rada czy też prośba do wszystkich. Nie patrzcie tylko na wygląd człowieka, lecz na jego osobowość. Nie zrażajcie się wyglądem, który potrafi Nam strasznie mydlić oczy. To nie on jest najważniejszy. Liczy się to, co mamy w środku. To jakimi ludźmi jesteśmy. Pamiętajcie, że dobro nie oznacza piękno.
Kurtka: KLIK // Spodnie: F&F                Bluza: KLIK

Zamówienie z ZAFUL szło do mnie ok. 3 tygodnie.
Kurtka - nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Bardzo mi się spodobała, mimo tego, że na początku nie byłam przekonana do tej kieszonki na plecach. Rękawy są trochę za krótkie, ale w niczym to nie przeszkadza.
Bluza - Jak na XL to rozmiar troszeczkę za mały. Materiał przyjemny, choć trochę za cienki.

Prosiłabym o poklikanie w linki! :)

A Wy patrzycie na wygląd czy osobowość?

67 komentarzy:

 1. Cudowne cytaty i tło do zdjęć! ;**
  ZAPRASZAM!!
  http://aaabydidi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie napisałaś Kochana, też się zgadzam z tym, że nie owinno się dzilić ludzi na ładnych i brzydkich . Poklikałam :* Klikniesz i u mnie prosze? Buziaki:*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne cytaty ^^
  aniolek4.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mądrze powiedziane, szkoda że tak wiele osób ocenia tylko po wyglądzie. Ja uważam że wygląd też jest ważny ale nie powinien decydować w ocenie danej osoby

  OdpowiedzUsuń
 6. masz rację, nie powinno się nigdy oceniać kogokolwiek po wyglądzie. Jest to bardzo krzywdzące. Zresztą, jak wszelkie oceny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne cytaty! Tak, naturą człowieka jest to, że wybieramy otoczenie najbardziej przyjemne dla oka i jeśli nawet próbujemy nie sugerować się wyglądem, nie da się tak kompletnie nie zwracać na niego uwagi...

  Pozdrawiam ♥,
  MADEMOISELLE BLOG

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie jako osoby niepełnosprawnej ten temat jest bardzo ważny. Również mam zamiar go poruszyć u siebie. Na pewno na wygląd patrzy każdy, nie ma co ukrywać ale po samym wyglądzie NIGDY nikogo nie oceniam. Wygląd jest ważny ale nie zapominajmy, że uroda przeminie a to co w sercu, w duszy zostanie... Zapraszam do mnie. Obserwuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znosze szufladkowania ludzi, zwlaszcza na podstawie wygladu! Dlatego podpisuje sie pod tym co napisalas obiema rekami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiele osób patrzy najpierw na wygląd nawet jeśli mówią, że tak nie robią. Jednak nie można oceniać tylko po tym. Pozory mylą i to bardzo. Ja już się nauczyłam, najpierw trzeba poznać człowieka :)
  Mój blog - Klik

  OdpowiedzUsuń
 11. Cytat piękny - masz rację ;)
  Super tło wynalazłaś!

  OdpowiedzUsuń
 12. Oczywiście, że zawsze będziemy oceniać po okładce. Jesteśmy wzrokowcami. Ale to nie znaczy, że z powodu otoczki, skreślimy człowieka - to nie powinno mieć w ogóle miejsca.
  Dla mnie wymiarem określającym człowieczeństwo, są jego czyn. Nawet nie to, co mówi, ani jaki ma obyczaj, bo czasem w skórze chama może kryć się szlachetne serce, a w skórze kulturalnego poczciwca, skryty egoista i egocentryk.
  Żeby naprawdę poznać człowieka, trzeba więcej czasu niż jedno spojrzenie. I na tej podstawie podchodzę do ludzi z ciekawością i nie skreślam za błędy. Każdy je popełnia.

  I co to jest pojęcie piękna? Pojęcie estetyki? Dla jednych pająk może być obrzydliwy, dla drugich słodki i będą go trzymać w domu i karmić.
  Gust to dziwna sprawa. Ujmijmy, że o nich się nie dyskutuje ;)
  Nadal w określaniu piękna człowieka, skłaniałabym się do oceny jego człowieczeństwa, a nie figury czy ciuchów, które ma na sobie.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne zdjęcia! <3 To prawda. Wygląd może być jedynie dodatkiem, ale tak naprawdę liczy się wyłącznie wnętrze. Oczywiście należy pamiętać o tym, żeby dbać o siebie - dla siebie! Bo to właśnie my poddajemy siebie najbardziej restrykcyjnej ocenie. :) Akceptując siebie, przyczynimy się do tego, że zaakceptuje Nas druga osoba. Wygląd nie jest żadnym miernikiem.
  Ściskam, Dystyngowana P.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ładne i mądre cytaty. :-) Pięknie ubrałaś w słowa to o czym wielu ludzi zapomina. :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Większość ludzi to wzrokowcy, więc zwracają uwagę najpierw na wygląd. :)

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. To prawda, że powinniśmy poznać na początku człowieka, a później go oceniać, ale często sam wygląd i tak mówi bardzo dużo, ale i tak nie powinno się nim kierować :)

  >> VANILLIA96.BLOGSPOT.COM <<

  OdpowiedzUsuń
 17. boska!!! love the entire look and the pics!!!

  xx
  Mónica Sors
  MES VOYAGES À PARIS
  NEW POST: PFW STREET STYLE MARCH 2017 | RAINY PARIS

  OdpowiedzUsuń
 18. Piekno jest pojęciem względnym i to co jednemu wydaje się piękne, innmemu może wydać się brzydkie. Tak naprawdę piękno jest nie na zewnątrz tylko w środku człowieka. Tej prawdy młodzi ludzie często nie dostrzegają. Ile razy jest tak, że wizualnie ktoś się podoba, a jak coś powie czy zachowa się w określony sposób przestaje się podobać? I odwrotnie. Są osoby, które na pierwszy rzut oka wydają się nieatrakcyjne, a przy blizszym poznaniu bardzo zyskują bo uzewnętrznia się ich piękno, to które mają w środku.Ja nigdy nie oceniam ludzi po ich wyglądzie. Nie jest dla mnie istotne czy jest gruby czy chudy, piękny czy nie, tylko jaki jest. Cieszę się, że myślisz tak samo:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Piekno jest pojęciem względnym i to co jednemu wydaje się piękne, innmemu może wydać się brzydkie. Tak naprawdę piękno jest nie na zewnątrz tylko w środku człowieka. Tej prawdy młodzi ludzie często nie dostrzegają. Ile razy jest tak, że wizualnie ktoś się podoba, a jak coś powie czy zachowa się w określony sposób przestaje się podobać? I odwrotnie. Są osoby, które na pierwszy rzut oka wydają się nieatrakcyjne, a przy blizszym poznaniu bardzo zyskują bo uzewnętrznia się ich piękno, to które mają w środku.Ja nigdy nie oceniam ludzi po ich wyglądzie. Nie jest dla mnie istotne czy jest gruby czy chudy, piękny czy nie, tylko jaki jest. Cieszę się, że myślisz tak samo:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Moim zdaniem każdy ma swoje 'ideały' i swoje znaczenie piękna. Ja nigdy nie oceniam ludzi po wyglądzie chociaż jak pierwszy raz z kimś się rozmawia to po czymś trzeba. Zawsze najważniejsze zdanie ma u mnie to jaka jest osoba a nie jak wygląda:)
  http://jestem-folta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Niektóre cytaty są naprawdę niezłe ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ten post jest genialny <3
  jesteście śliczne :)
  zapraszam do siebie i może obs za obs? <3
  http://aleksandrajozwiakblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Wszystko dlatego, że ludzie to wzrokowcy i pierwsze co to widzimy, dopiero później słuchamy i poznajemy. Jednak wszystko zależy też od naszego wieku i od tego jak jesteśmy dojrzali. Z wiekiem potrafimy dojrzeć łabędzia w brzydkim kaczątku ;) super zdjęcia, bardzo podoba mi się ta namalowana grafika super te arbuziki idealne miejsce na sesję :) ciekawe zamówienie :)
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Fajnie wyszłaś na zdjeciach <3

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Oj tak... wygląd to nie wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Świetna kurtka:) super wyglądasz:)

  OdpowiedzUsuń
 27. a dla mnei człowieka poznaje się nie przez słowa tylko przez czyny, ludzie mogą mówić pięknie a być świniami z zachowania.

  OdpowiedzUsuń
 28. This is so sweet. I love the background !

  everydayema.blogspot.ba

  OdpowiedzUsuń
 29. świetny post, bardzo ładnie wszystko napisane, w tych czasach coraz rzadziej spotykamy się z ludźmi którzy patrzą na osobowość, a szkoda :/
  obserwuję i zapraszam do mnie https://werciakwercik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 30. Coś w tym jest, że wygląd też gra dużo rolę w tym świecie, ludzie popadają w kompleksy i prześcigają się o jak najlepsze zdjęcia na ig. Ale kiedys chciałabym żeby spojrzał na mnie ktoś, nie pod względem wyglądu, ale tego ile mogę od siebie dać uczuć.


  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 31. Zgadzam się ze wszystkim. Ale niestety ludzie uwielbiają oceniać "po okładce" poprzez co nie chcą poznać drugiego człowieka bliżej, często skreślając go już z listy dobrych ludzi. Myślę, że dużą kwestią są stereotypy, którymi ludzie się kierują..

  OdpowiedzUsuń
 32. Bardzo mądry post, ale znam też cytat "wygląd przyciąga, a serce zatrzymuje", w którym również jest dużo prawdy i interpretacji tych słów.
  Mój blog ---> KLIK

  Pozdrawiam, Werciax

  OdpowiedzUsuń
 33. Bardzo mądrze napisane, cytaty naprawdę cudowne!
  Obserwuję, świetny blog :)

  Zapraszam vile rose, dopiero zaczynam

  OdpowiedzUsuń
 34. Tło zdjęć mnie urzekło, jest słodkie. Co do treści postu - myślę, że każdy z nas patrzy najpierw na wygląd, ale sama wiele razy spotkałam się z sytuacją, gdy nie miał on właściwie nic wspólnego z tym jaka jest dana osoba. Staram się nie oceniać ludzi po tym jak wyglądają, ale skłamałabym mówiąc, że wygląd nie ma żadnego znaczenia. Podsumowując: wygląd ma jakieś znaczenie, ale osobowość jest znacznie ważniejsza i to na jej podstawie oceniam ludzi :)

  http://the-fight-for-a-dream.blogspot.com/2017/03/tommy-x-gigi-ss2017.html

  OdpowiedzUsuń
 35. wszystko ładnie i pięknie, ale dlaczego ludzie tak bardzo sobie utrudniają życie i patrzą właśnie na wygląd skreślając przy tym większość wartościowych ludzi? :C

  OdpowiedzUsuń
 36. niestety od dziecka jesteśmy bombardowani stereotypami - w bajkach dobre księżczniczki to blond piękności, podstępne siostry to wredne czarnule, a czarne charaktery są najczęściej szkaradnymi czarownicami albo starcami. Chyba tylko w Kevinie te role zostały odwrócone :D (w 1 części starszy pan z łopatą, w Nowym Jorku - bezdomna kobieta w parku).
  A potem my jako dorośli również oceniamy po wyglądzie, i nie ma co się oszukiwać, ładni ludzie mają łatwiej w życiu.
  Choć ja nie patrzę na to w kontaktach międzyludzkich. Mam ładnych i brzydkich znajomych, a sa moimi znajomymi przez to jaki mają charakter i podejście do życia. To czy ktoś jest ładny czy nie oceniam jedynie w sytuacjach, gdzie jest to celowe - czyli zazwyczaj oglądając zdjęcia pokazów, modelek itp w internecie. Bo nie oceniam człowieka, tylko całokształt, estetykę. I też nietypowa modelka może być piękna przez jakiś defekt, a klasyczna piękność może być po prostu nudna. Piękno to pojęcie względne :)
  Fajne zdjęcia, świetne tło <3 mam kilka rzeczy z Zaful i jakość mają na prawdę spoko :)
  Zapraszam przy okazji na konkurs, można wygrać 3 chokery :)
  http://purpurowakaruzela.blogspot.com/2017/03/spring-giveaway-3-choker-necklaces.html

  OdpowiedzUsuń
 37. Na zajęciach z psychologii wykładowczyni mówiła że to jest efekt aureoli - przypisywanie dobrych cech ładnym ludziom.
  Cytaty które zamieściłaś dają do myślenia.
  Natomiast pojęcie piękna? sprawa dyskusyjna, każdy ma inny gust.
  P.S. fajny mural ;)
  Pozdrawiam.

  Leyraa Blog

  OdpowiedzUsuń
 38. Mądry post :). Zgadzam się z nim i zupełnie nie rozumiem oceniania ludzi po pierwszym rzucie oka. Choć przyznam, że jeśli ktoś o siebie nie dba to trudno jest się przemóc temu niekoniecznie dobremu wrażeniu. Pozdrawiam! /Klaudia
  NASZ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 39. Przytaczając powiedzenie stare jak świat: "ładna miska jeść nie daje"..Piękno człowieka to przede wszystkim jego osobowość. :-)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 40. Bardzo mądrze napisane. Podpisuję się pod nim.

  OdpowiedzUsuń
 41. Inspirująca ściana! Idealna na tła na zdjęć! :)

  OdpowiedzUsuń
 42. To , co mnie denerwuje w ludziach, to właśnie ocenianie innych po wyglądzie :) Klik - 19,99$ :)

  Mogłabyś kliknąć w linki w poście TU ? Dzięki! :*

  OdpowiedzUsuń
 43. Właśnie niestety często każdy z nas ocenia po wyglądzie, jakaś taka dziwna nasza natura, ale masz rację, trzeba to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 44. Żyjemy w czasach kiedy to dla większości ludzi wygląd ma największe znaczenie... Cytaty trafiające :)
  Kurtka nie w moim stylu, ale bluza fajna :D
  Poklikałam :)

  OdpowiedzUsuń
 45. W każdym można znaleźć piękno - do kolekcji cytatów dołożyłabym "nie ma takiej osoby, której nie zdołałbyś pokochać po usłyszeniu jego/jej historii" :)

  OdpowiedzUsuń
 46. fantastyczne cytaty, w 100% z Tobą się zgadzam :)

  niestety obecnie wielu ludzi ocenia innych poprzez wygląd ;/

  http://nouw.com/zanzadra

  OdpowiedzUsuń
 47. Wonderful and perfect! I follow you blog, please follow me too. http://alamodenatine.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 48. Prawda jest taka, że wygląd zewnętrzny robi tak zwane pierwsze wrażenie. Staram się jednak poznawać człowieka po jego gestach i słowach.
  → mój blog

  OdpowiedzUsuń
 49. Dokładnie tak! świetny post ;) Wygląd to tylko dodatek do tego jak bardzo ludzki jesteś będąc w tłumie ludzi. Niestety teraz coraz częściej to wygląd jest wyznacznikiem prawie wszystkiego... Prawda jest taka, ze nawet jak się będzie super laską a przy tym człowiekiem bez żadnego kręgosłupa moralnego i mądrości życiowej to nie zostanie się zauważonym ani nie będzie się wartościowym osobą przy której warto zostać...

  Pozdrawiam Cię cieplutko i zapraszam do mnie :)

  https://odrobinapolotu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 50. Świetna kurtka :) Niestety pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a zazwyczaj najpierw kogoś widzimy, a potem poznajemy.

  OdpowiedzUsuń
 51. A ja powiem tak. Temat oklepany na wszystkie strony ale to nie znaczy że źle że o nim napisałaś. Tak naprawdę wszystkim jest łatwo mówić żeby nie oceniać po okładce. Ale taka jest nasza natura na to co piękniejsze patrzy Nam się lepiej. Oczywiście że jest to złe. Musimy walczyć z tymi niedobrymi nawykami. Ale co zauważyłam to to że człowiek nie chce być oceniany po okładce, mówi żeby nie oceniać innych po wyglądzie a sam nieświadomie to robi. Człowiek piękny nie znaczy dobry, tak samo jak człowiek nieatrakcyjny. Ogólnie uważam że jeżeli ktoś ocenia nas po okładce to trzeba mieć to gdzieś. To jest do zrobienia. Bo mi się to udało.
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 52. Według mnie dobro oznacza właśnie piękno, ale piękno wewnętrzne, osobowościowe :)

  OdpowiedzUsuń
 53. Tak powinno się robić. Masz całkowitą rację. Ale w naturze ludzkiej jest to, że lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami i ludźmi. Dlatego bardzo trudno przebrnąć przez tę barierę. Ale warto chociaż spróbować poznać innego człowieka.

  Piękne zdjęcia, kochane!

  Pozdrawiam ♥,
  MADEMOISELLE BLOG

  OdpowiedzUsuń
 54. Uwielbiam Twojego bloga!
  Obserwuję i liczę na rewanż :)

  Za komentarz do posta odwdzięczam się trzema komentarzami :)

  http://www.sandrakopko.com/2017/03/coffee.html

  OdpowiedzUsuń
 55. Bardzo ciekawy wpis! Swoją drogą, wiele razy przekonałam się w moim życiu, że ci, którzy są piękni z twarzy, nie zawsze muszą mieć piękne serce :/
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 56. Bardzo podoba mi się to porównanie do srok i jest w nim masa prawdy. :) Fakt, nie można nikogo odrzucać ze względu na wygląd. Każdy ma inny gust po pierwsze, a po drugie nie wszyscy rodzimy się Angeliną Jolie czy Bradem Pittem. Masz śliczny uśmiech! :) Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 57. Bardzo ciekawy post! Niestety większość ludzi ocenia innych po ,, okładce'' Najważniejsze jest to co jest w środku! ( Piękne zdjęcia! ;*)
  https://dreamerworldfototravel.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 58. Cudownie napisane i oczywiście wyglądasz przepięknie<3

  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 59. ja już dawno nauczyłam się, zebu nie oceniać książki po okładce. Bo nie ważne to, co na zewnątrz, tylko to, co w środku.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 60. Ciekawy wpis, dużo mądrych rzeczy napisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 61. W piątek byłam w kinie na "Pięknej i bestii" i tak od razu stwierdziłam, że ten przykład idealnie pasuje do Twojego posta :)
  Klikam - $34.99 i $19.99
  http://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 62. a ja powiem tak: piękne nie jest to, co jest "piękne" tylko to co się komuś podoba ;) Nigdy nie oceniam po wyglądzie, tylko po pierwszym wrażeniu. Zazwyczaj to pierwsze wrażenie klaruje mi się po rozmowie, albo po zachowaniu. Intuicja do tej pory mnie nie zawiodła. Nie każda lala wypalona na solarium jest pustą kretynką, nie każdy okularnik siedzący w nosem w książce jest inteligentem. Ta różnorodność ludzi jest niesamowita i piękna :)

  OdpowiedzUsuń

- Proszę, nie zostawiaj komentarzy przypominających SPAM, bo takich blogerów nie odwiedzam!
- Za każdy SZCZERY komentarz bardzo dziękuję!
- Nie musisz zostawiać linka, na pewno do Ciebie trafię!
- Jeśli spodoba Ci się mój blog - zaobserwuj!

~Każda obserwacja i komentarz motywuje mnie do dalszej pracy oraz sprawia niesamowitą radość! Dlatego poświęć mi te parę minutek :)~

Copyright © 2016 Adrasteja , Blogger